• Bezručova 187, 276 01 Mělník
  • info@cvicirna.cz
  • +420 604 514 142 (Volat po 14. hodině)

Cvičení

Program MUM’s, aneb maminky, které chtějí být aktivní

Kdo jsem?
Jsem aktivní maminka na rodičovské “dovolené”, která miluje pohyb, a tak jsem si v místě bydliště před rokem našla tu super možnost – jít si zacvičit s dítkem. Jakože fakt? Já nemusím řešit hlídání, nemusím čekat až přijde manžel domu a mohu jít cvičit?  Byla jsem za tu možnost nejšťastnější, ale co čert nechtěl, a nebo vlastně chtěl? Přišlo stěhování, a já přišla o tu možnost jít si bez problému zacvičit. Začala jsem hledat v novém místě bydliště kam vlastně teď s tím dítkem budu chodit cvičit, ale nenašla .. a v tu chvíli přišlo ono rozhodnutí! Udělat si potřebný kurz a dát tu super možnost i dalším maminkám, které to určitě uvítají. Děti si mezi námi pohrají nebo poslouží jako závaží, a maminky si pořádně zamakají! 🙂
Začít s tréninky pro maminky pro mě byla jasná volba.

A jak takový trénink vlastně může/bude probíhat?

Nejprve si vysvětlíme cviky, poté se při rozcvičce zahřejeme, po rozcvičce si připravíme pomůcky na cvičení, které jsou v tělocvičně k dispozici, nastavíme časomíru a JDEME NA TO! Po tréninku si dáme ještě nějaký bonusový cvik alá “spalovačka” a nakonec se pořádně protáhneme, aby nás to druhý den nebolelo!
Přidej se i TY! Začínáme v dubnu.

Jóga ve vzduchu

Netypický název ještě netypičtějšího cvičení. Jóga ve vzduchu je speciální cvičení v závěsných sítích, díky kterým se dostanete za hranice svých pohybových možností. Pokud se chcete protáhnout, posílit tělo a uvolnit mysl, je toto cvičení to pravé pro vás. Navzdory tomu, že jste zabaleni do velmi tenkého a lehkého materiálu, můžete se cítit bezpečně a jistě. Cvičení je vhodné pro lidi, kteří mají problémy s mobilitou, ale také pro ty, kteří chtějí jen zkusit něco nového. Nazývat však tento styl „jógou v houpacích sítích“ by bylo přeci jen trochu nefér…

Proč? Protože to není jako lehnout si do sítě a kochat se výhledem kolem. Je to dřina. Lekce však začíná velmi klidně, lehkým opíráním se o lana, pohyby do tvaru kruhů, kdy se lanům i smyčkám postupně propůjčí váha těla a musíme se naučit lanům důvěřovat. Hodina je okořeněna díky akrobatickým cvikům, aby však člověk nebyl úplně hotový z pohybu v 3D prostoru, zaposilujeme si i na zemi. Celá hodina končí závěrečnou relaxací v síti a klidným strečinkem.

Pokud chcete vyzkoušet něco nového, vyzkoušejte Jógu ve vzduchu. Cvičení je vhodné i pro děti cca od 4 let. S sebou na hodinu stačí mít vodu a pohodlné oblečení, nejlépe na tělo, aby se vám v obrácených pozicích nevyhrnovalo. Doma však nechte veškeré šperky a doplňky, jako i hodinky, prstýnky či pinetky do vlasů. Sítě jsou velmi jemné a snadno se poškodí.

Latino fit

Ponořte se se mnou do víru latinskoamerické hudby a nechte se unést její energií. Odreagujte se, vyčistěte si hlavu a odpočiňte si od všedních starostí. Nalekci si zlepšíte fyzičku, posílíte střed tělai pánevní dno a především se roztáčíte v rytmechmerengue, salsy, reggaetonu, cumbie a bachaty.Tanec spojíme i s posilováním problémových partií a zpevňováním celého těla. Společně budeme tančit pro krásu našeho těla, svěžest našich myslí a pro úsměv, který nás rozzáří.

Instruktorka na Latino fit

Intenzivně se tanci věnuji již více než 10 let, ale tančím od mala. Kurz Zumby a akreditovaný kurz „Instruktor aerobiku“ jsem absolvoval v roce 2011. Vedla jsem hodiny v Havířově, Ostravě, Olomouci, v Praze a jsem ráda, že mohu vést lekce i v mém novém domově tady na Mělníku. Mezi tím jsem se „protancovala“ k dokončení studia, k„učitelování“, k mému teď již „manželovi“ a knašim dvěma dětem. Chtěla bych předávat radost z pohybu, lásku k tanci a dobrou náladu všem, co přijdou na mé lekce. Pojďme se společně protancovat k lepší postavě ale i k úsměvu na tváři.

 

Tabata

Tabata je velmi efektivní a náročná metoda intervalového tréninku, při kterém se zvyšuje fyzička i síla zároveň – získáte aerobní kondici i nárůst dynamiky.

Jedná se o předchůdce dnešního HIIT tréninku.

Tento druh cvičení vyvinul japonský lékař Izumi Tabata v roce 1996 v Národním ústavu Fitness a sport v Tokiu. Se svými spolupracovníky poukázal na vysokou účinnost této metody. Je jednoduchá, ale zároveň neuvěřitelně těžká.

Princip tabaty:

Většina běžných tréninků se skládá z pracovní činnosti a odpočinku v poměru 1:3. Na jeden díl práce připadá třikrát tolik odpočinku. Tato metoda je známá hlavně v kulturistice nebo u jiných silových sportů. U cvičení Tabata je poměr práce a odpočinku  2:1. Jeden cvik na svalovou partii se skládá z osmi sérií. Klíčové je časování. Každou sérii cvičíme 20 vteřin a následuje pouhých 10 vteřin odpočinku.

Důležité u Tabaty je makat na 100 % a dodržovat intervaly 20 sekund cvičení a 10 sekund odpočinku. Nezapomeňte zvolit přiměřenou zátěž tak, abyste odpadli vyčerpáním až při osmé sérii. Pokud zvolíte příliš velkou zátěž, tělo bude logicky slábnout dříve (např. u pátého kola) a zbytek tréninku budete šidit. Odpočinkové přestávky se natáhnou a nedosáhnete cíleného aerobního přínosu. Snažte se o co nejvyšší počet opakování a čistou techniku.

Kompenzační cvičení

Nabídka cvičení je u nás široká a pokud si nejste úplně jisti, jaké zvolit, či čím začít po delší době cvičit, vyzkoušejte právě kompenzační cvičení. Jedná se o hodinu spíše soukromějšího rázu, kdy cvičíme maximálně se 2 z vás a díky tomu se můžeme na plno věnovat problémům, které vás trápí. Zaměřujeme se na těhotné, ženy po porodu, problémové partie, bolestivé svaly i problémy pohybového aparátu. Cvičení se snažíme na 100% přizpůsobit jen a pouze vám a díky tomu jsou výsledky viditelnější a rychlejší.

Na tomto cvičení se zahřejete na strojích (chodící pás, rotoped, veslovací trenažér), následně procvičíte a promasírujete chodidlo pomocí speciálních pomůcek a pak se věnujeme tomu, čemu je potřeba.

Na cvičení se můžete přihlásit přes rozvrh na https://www.supersaas.cz/schedule/Cvicirna/Masaze_a_KC , pokud Vám nebudou vyhovovat vypsané časy, neváhejte se na nás obrátit přes e-mail info@cvicirna.cz, či na tel. 604 514 142.

Těšíme se na Vaší návštěvu.

 

Fyzio trénink

Cvičení s fyzioterapeutkou pro ovlivnění svalových dysbalancí, prevenci bolestí zad či jiných potíží pohybového systému způsobených nevhodnou či jednostrannou zátěží v zaměstnání či ve sportu. Součástí je uvolňovací cvičení páteře, stabilizační cvičení a posilování na principech vývojové kineziologie (DNS = dynamická neuromuskulární stabilizace dle prof. Koláře), strečink svalů s tendencí ke zkrácení. Výsledkem je lepší držení těla, silnější a lépe pracující břišní svaly a hluboký stabilizační systém, který pomáhá stabilizovat a chránit páteř, koordinovanější práce svalů, která nepřetěžuje svalové úpony a klouby.

Instruktorka na Fyzio trénink

Mgr. Zuzana Schindlerová

Fyzioterapeutka s devítiletou praxí v oboru, pracovala v ambulantních i lůžkových rehabilitačních zařízeních v Brně, v Praze (Klinika rehabilitace a tělovýchovného lékařství Motol) s následnou soukromou praxí v Praze pro individuální fyzioterapii  i skupinové  pohybové kurzy.  Nyní pracuje v Nemocnici Mělník v ambulantní části Rehabilitačního oddělení. Zaměřuje se na problémy s páteří, bolesti svalů a úponů z přetížení, stavy po úrazech a operacích pohybového systému.

Barre method

Barre cvičení je založeno na kombinaci pozic inspirovaných baletem, rehabilitačním cvičením a dalšími disciplínami, jako posilování s vahou vlastního těla, jóga a prvky pilates.

Při Barre dochází ke zlepšení držení těla, posílení svalů za současného hubnutí, zvýšení flexibility a snížení stresu. Toto jsou jen základní aspekty, které si díky Barre metodě můžete vylepšit ve velmi krátkém čase.

Cvičení je vhodné úplně pro každého, nehledě na věk, či hmotnost. Nejde o žádné poskoky a zvedání těžkých činek, ale o tzv. izometrický svalový trénink, kdy se svaly nechají v jedné pozici tak dlouho, dokud nejsou jak v „jednom ohni“.

Co si vzít s sebou na cvičení?

Vezměte si legíny a triko na cvičení. Botky nepotřebujete, jelikož cvičení probíhá naboso. Určitě nezapomeňte na ručník a dostatek vody.

 

Piloxing Knockout

Piloxing Knockout je intervalový a vysoce energický trénink zaměřený na spalování, rýsování a budování fyzické zdatnosti, při němž se vychází z metody PILOXING, kde hlavně figurují dvě formy cvičení, a to dynamický box, přecházející do ladných pohybů pilates. Nicméně u Piloxing Knockout je přidán další prvek, kterým je dril neboli posilování s vahou vlastního těla.

Piloxing Knockout je dokonalou zkouškou fyzické zdatnosti, zvyšuje kondici a hlavně posunuje fyzické schopnosti na nebo až za vaše limity. Piloxing Knockout je sice náročné cvičení, kde se každý po první hodině cítí úplně na dně svých sil, ale po pravidelném drilu dosáhnete takových výsledků, o kterých se jen vám ani nesnilo.

Vše je uspořádáno do 6 kol intenzivního tréninku, kde je každé kolo dále rozděleno na dvě odlišné části. První část se skládá z pilates, boxu nebo posilování a druhá část už je samotný dril, neboli posilování, prováděné ve vysoké intenzitě, kde se zaměřujeme na všechny svalové partie našeho těla.

Celková doba tréninku je 45 minut včetně zahřátí a závěrečného protažení.

Na cvičení je nezbytné vzít si s sebou určitě dobré, pevné boty, nějaké legíny a triko nebo tílko na cvičení. Vezměte si s sebou i ručník, jelikož z vás pot poteče proudem a dále dostatek vody. Pro zvýšení zátěže se používají i speciální rukavičky o hmotnosti 250 g, které lze zakoupit u trenérky, popřípadě, se dá ale cvičit i bez nich.

Co si vzít s sebou na cvičení?

Boty, ručník, pití a dobrou náladu

 

Instruktorka na Barre, Piloxing a Step aerobic

Jmenuji se Eva a cvičení se aktivně věnuji řadu let. Nejen díky samostudiu a vyzkoušení, kam až dosahují mé možnosti, jsem se dostala až sem a provázím Vás přes cviky, kdy pociťujete bolest, ale současně i vy posouváte své hranice dál. Nejvíce mě těší, když za mnou chodíte a říkáte, jak Vás cvičení uvolní a současně nakopne ještě k lepším výkonům. Ráda poradím s technikou provedení cviků, ale také se správným stravováním a dalšími problémy provázející nás v našich životech. Těším se na Vás na mých lekcích.

TRX

Jedná se o efektivní a zábavné cvičení, které přináší úžasné výsledky. TRX je vhodné pro každého. Náročnost cviku si volí každý sám. TRX buduje silné a stabilní jádro (CORE), které je základem všech efektivních a účinných pohybů lidského těla. Při cvičení na TRX používáte jako závaží svou vlastní váhu. TRX nabízí nekonečné množství cviků, které lze neustále obměňovat.

Co si vzít s sebou na cvičení?

Boty, ručník, pití

Fitball

Cvičení vycházející z aerobiku, doplněné o využití gymnastického míče, při kterém si protáhnete celé tělo, a podaří se nám vytvarovat problémové partie. Fit ball, a nebo také Super ball je posilovací a balanční cvičení, které obsahuje některé z rehabilitačních prvků zlepšující stabilitu i ohebnost páteře a posilovací cviky pro zpevnění i tvarování postavy. Patří mezi aerobní hodiny, při kterých se maximálně šetří kloubní systém našeho těla. Kromě zábavy se při lekci fitball také řádně zapotíme. Pokud si tedy chcete užít na cvičení i pořádnou dávku zábavy, neváhejte a přijďte vyzkoušet toto báječné cvičení.

Pravidelným zatěžováním svalů patřících do hlubokého stabilizačního systému se naučíte správnému držení  těla i při běžných každodenních činnostech.
Cvičení i pouhé sezení na balonu stimuluje drobné receptory rovnováhy ve šlachách a svalech. Jejich pravidelnou aktivitou lze zlepšit stabilitu a koordinaci, a tím zabránit zakopávání a případným pádům.
Provádění celé sestavy bez přerušování zvyšuje srdeční frekvenci, a proto pravidelný trénink zlepšuje krevní oběh a zdravotní stav srdce.
Strečink společně se zvyšováním ohebnosti přispívá k lepší fyzické kondici nejen během stárnutí.

Co si vzít s sebou na cvičení?

Boty, ručník, pití

 

Kruhový trénink

Jak název cvičení vypovídá, jedná se o cvičení v kruhu, kdy se během celé hodiny procvičí všechny svalové partie. Trénink se obvykle skládá ze 3 – 5 kol po cca 5 – 15 minutách a mezi koly jsou 2 minutové pauzy, jelikož během kola pauzy žádné nejsou. Kolo obsahuje několik druhů cviků, které se provádějí na různých stanovištích, kde každý stráví zhruba 30 vteřin, poté se přesouvá na další stanoviště a takto se to mění po celou dobu kola. Na dvou sousedních stanovištích se procvičují svalové partie, které jsou co nejvzdálenější, jelikož při kruhovém tréninku jde o zachování co možná největšího prokrvení celého těla.

Tento trénink je vhodný pro každého, kdo touží po vypracované postavě. Dochází zde jednak k budování aktivní svalové hmoty a současně i ke spalování tuků ze všech svalových partií. Trénink je vhodný pro ty, kteří se již alespoň dva měsíce věnují posilování a chtějí si cvičení trochu zpestřit.

 

Co si vzít s sebou na cvičení?

Cvičte v oblečení, které je vám pohodlné. Takže nějaké legíny, tílko nebo triko a boty. Vezměte si i ručník a vodu na pití.

Poweryoga

Ásany, které jsou cvičeny dynamicky, se v rytmu dechu plynule opakují jedna za druhou v koloběhu pozdravů slunci. Cílem je uvolnit, protáhnout a posílit celé tělo, redukovat stres a napětí a celkově dobít baterky, to je powerjóga.

Powerjóga pracuje s páteří a energetickým pilířem, kterým je soustava obratlů. Jejich zprůchodněním dochází k uvolnění a proudění energie. Powerjóga učí ovládat a šetřit pohybový aparát a pohyby (předklon, záklon, úklon a torze) mají silný a vitalizující vliv na vnitřní orgány. Protažením a uvolněním těla dochází ke zlepšení přenosu informací mezi tělem a mozkem. Pomalý a řízený pohyb, kterým se powerjóga vyznačuje, je strůjcem efektivního rozvoje svalů nejen na povrchu těla, ale především svalů hlubokých, které jsou důležité pro správné fungování celého organismu. Pravidelným cvičením se zlepšuje celkové držení a proporcionalita těla.Praktikování powerjógy ovlivňuje mnoho oblastí osobnosti. Mezi jinými i koncentraci. Výživa těla, snížení úsilí, hledání stability, vědomí dechu, koordinace pohybu s dechem a pozorování myšlenek – to vše vyžaduje neustálou pozornost, která zjemní cítění a vědomí těla. Powerjóga je mocný zdroj pozitivní energie. Powerjóga je fyzický i mentální trénink.

 

Instruktorka na Poweryogu

Jmenuji se Bohunka a jsem tu, abych Vás provedla světem úžasného cvičení, kterým je jóga.

Je mi 49 let a za celý svůj život jsem nasbírala v oblasti cvičení mnoho zkušeností. Již od mládí jsem předcvičovala aerobic, jenž se mě držel zuby nehty a i po mateřské mě láska ke cvičení neodradila od pokračování.

Bohužel život je nevyzpytatelný a problémy se zády se záhy objevily. To mě, před 15 lety, dovedlo až k józe, kde jsem našla útěchu a porozumění a díky pravidelnému cvičení jógy, jsem se vyhnula i obávané operaci zad.

Před 6 lety jsem okusila tajemství poweryogy, která mě tak nadchla, že jsem u ní zůstala a už to jsou bezmála 2 roky, co poweryogu i sama předcvičuji. Dnes mohu říct, i s úspěšně složenými jógovými zkouškami.

A co bych o józe řekla já?

„Jóga je výborné relaxační cvičení, které je hlavně o dýchání a sladění dechu s pohybem. Zde se člověk protáhne, natáhne svaly a vazy, ale hlavně se naučí správnému dýchání.“

 

STEP AEROBIC 

Neboli aerobic trochu jinak. Máte rádi klasiku? My ano, ale rádi si jí také obohatíme. Step aerobic, také označovaný jako Step, vychází z klasických lekcí a kroků aerobicu, ale je doplněn o pomůcku “step” (bedničku). Díky stepu je celý trénink intenzivnější a zaměřený na dolní část našeho těla. Základním principem je vystupování na schůdek, nebo bedničku, nahoru a sestupování dolů. Hodiny probíhají v tempu hudby a snažíme se, aby byly co nejzábavnější, ale účinné na spalování podkožního tuku a formování postavy.

Sice se nejvíce zaměřujeme, právě díky bedničce, na cvičení nohou a hýždí, ale ani ostatní partie lidského těla nezůstanou na ocet. V průběhu hodiny se zaměříme i na posilování rukou, ramen, bříška a i zad.

Hodiny jsou vhodné téměř pro každého, jsou ovšem náročnější na klouby, proto se nedoporučují starším osobám a osobám trpící na problémy s kloubním aparátem.

Co s sebou? 

Vhodné sportovní oblečení, čistou sportovní obuv, ručník a pití.